image

event Newsletter

Keeping you updated
SHIBOLET ESG

אודות שבלת ESG

היום, יותר מתמיד, תאגידים עסקיים מתמודדים עם מגוון הולך וגדל של אתגרים חברתיים, סביבתיים וניהוליים, ואין זה מספיק שהם יעסקו אך ורק בתחום ההתמחות שלהם ויקדשו את שורת הרווח הכספית, עליהם לקחת בחשבון את מרחבי ההשפעה החברתיים והסביבתיים שלהם. בשנים האחרונות תחום האחריות התאגידית מקבל את קדמת הבמה וזוכה לשמות שונים, כגון CSR, אזרחות תאגידית, קיימות, אימפקט וכן, ESG.

ESG הם ראשי תיבות עבור Environmental, Social, and Governance. מדובר למעשה על שלושה עולמות תוכן המקבצים לתוכם סדרה של קריטריונים, הנחיות ומדדי ביצוע שנבחנים על ידי גורמי שוק ההון המשלבים שיקולים של השקעה אחראית בבואם לבחון השקעות.

הניווט וההבנה של תחומים אלו והמאפיינים שלהם הינו מורכב, בוודאי עבור חברות עסקיות אשר לא מתמחות בתחום ומתבקשות לשלב היבטים אלו אל תוך תהליכי הניהול השוטף שלהם, בין אם בשל רצון החברה, ציפייה מצד ספקים ו/או לקוחות או בשל דרישות משקיעים בחברות פרטיות ורוכשי המניות בחברות ציבוריות.

שבלת ESG הוא שירות ייעוץ המתמחה בניסוח אסטרטגיית אחריות תאגידית לחברות ותאגידים, כתיבת דוחות אחריות תאגידית, ביצוע מחקרי שוק, העברת הכשרות מקצועיות ועוד, ופועל כחלק מחברת הייעוץ של משרד שבלת ושות'.

הירשמו לניוזלטר

לקבלת עדכונים בכל הנושאים החמים בתחום ה-ESG

תחומי היעוץ המרכזיים של שבלת ESG

מיפוי פערי ESG ובניית תכנית פעולה/ ESG Gap Analysis

במסגרת שלב מקדמי זה נזהה את הפערים הקיימים בהתנהלות החברה אל מול הדרישות של תקני הניהול השונים הקיימים בעולמות ה-ESG ונכין מדיניות ותוכנית עבודה סדורות ליישום ודיווח.

ניתוחי מהותיות, שיח וקבלת משוב ממחזקי עניין

מהותיות הינו שלב מרכזי בתעדוף סוגיות ה-ESG ליישום בחברה עצמה. המונח מהותיות משתנה כל העת וההבנה היום היא שמהותיות צריכה לשקף גם את סדרי העדיפויות של החברה עצמה ובעלי המניות (shareholders) שלה אך גם את אלו של מחזיקי העניין (stakeholders) בה. במסגרת שירות זה, אנו מציעים ניהול תהליכי מיפוי של מחזיקי העניין, קיום מסגרות שיח עמם ובירור עמדותיהם באמצעות כלי מחקר כמותניים (מבוססי סקרים) אשר קיבלו תוקף אקדמי.

אסטרטגיית שינוי אקלים Net zero

שינוי האקלים כבר מצוי בפתחנו ותאגידים עסקיים בונים בימים אלו אסטרטגיות שינוי אקלים. אסטרטגיות אלו מכילות כלי ניהול שונים כגון תהליכי מדידה של המדרך הפחמני העצמי שלהם, מדידת השפעת בשרשראות האספקה, גישות להפחתה ישירה או עקיפה (קיזוז פחמני), בניית הצעת ערך אקלימית וכו'. אנו נפעל יחד עם לקוחותינו להבנת הסיכונים וההזדמנויות ששינוי האקלים מציב בפתחם.

כתיבת דוחות אחריות תאגידית מבוססי GRI ו/או SASB

כתיבת דוח קיימות / אחריות תאגידית / ESG היא למעשה השלב המסיים את תהליכיות היישום של עקרונות ה-ESG וההבנה כי שקיפות הינה מרכיב הכרחי בכל תהליך שכזה. לד"ר ליעד אורתר, מנהל שבלת ESG, ניסיון עשיר מאוד בכתיבת דוחות שכאלו המשקפים את ביצועי ואתגרי החברה בעולמות התוכן החברתיים והסביבתיים.

מחקרי שוק ESG

במסגרת כל פעילות ייעוצית נציע מהלכי מחקר מלווים. מחקרים אלו יכולים להיות מחקרי שוק השוואתיים אודות הביצועים וגישות ה-ESG של חברות מתחרות, מחקרי פרקטיקות נהוגות בתחומים עסקיים וטכנולוגיים, מחקרי עומק אודות פיתוחים טכנולוגיים בעולמות האימפקט או מחקרי מדיניות אודות אתגרים חברתיים ברמה המדינתית והרב לאומית.

בקרת נאותות / הבטחת איכות לדוחות ESG

אנו מבצעים בקרת נאותות לדוחות קיימות בהתאם לתקן הבינ"ל AA10000 של הארגון הבינ"ל AccountAbility. במהלך השנים האחרונות נצבר נסיון רב בעשרות פרויקטים של הבטחת איכות וביניהם: בנקים מקומיים, כימיקלים לישראל, חברת נת"ע ועוד. בעולם ראיית החשבון פרקטיקה זו היא פרקטיקה נהוגה בשילובו של רו"ח מבקר חיצוני לדוחות כספיים. בדומה לכך, אנו מבצעים בקרות חיצוניות ועצמאיות לדוחות ובאמצעות תהליך זה משפרים את התוצר הדיווחי.

הכשרה מקצועית והרצאות נושאיות

שבלת ESG תציע קורס מקצועי להכשרת מנהלים ואנליסטים של ESG. קורס זה יתבסס על ניסיונו הרב של ד"ר אורתר בתחום. בנוסף, מציעה שבלת ESG הרצאות העשרה לעובדים ולמנהלים במקום העבודה עצמו. נשמח להגיע אליכם להרצאה בנושא של שינוי אקלים, הזדקנות אוכלוסייה או כל תחום אחר מעולמות הקיימות.

חברי הצוות

ד"ר ליעד אורתר

מנהל תחום ESG, שבלת קונסלטינג

ענת בן ברוך

סמנכ"לית שיווק ואסטרטגיה

done